LPG modely Hyundai

Prečo sa rozhodnúť pre vozidlo LPG priamo od spoločnosti Hyundai?

 • Úprava motora - v modeloch Hyundai je upravený motor z výroby, ktorý je prispôsobený na spaľovanie LPG. V motore sú upravené všetky komponenty, ktoré sú náchylné na poškodenie pri dlhodobom jazdení na palivo LPG. Úprava sa týka najmä ventilov, sedliel ventilov, tesnení ventilov, piestov, piestnych krúžkov a pod..
 • Dodržanie 5 ročnej záruky bez obmedzenia najazdených kilometrov - nielen, že je dodržaná štandardná 5 ročná záruka na celé vozidlo, ale zákazník navyše získa 5 rokov záruky aj na celý systém LPG.
 • Rozšírená asistenčná služba - V prípade poruchy a nepojazdnosti bude vaše vozidlo bezplatne odtiahnuté do najbližšieho autorizovaného servisu v rámci celej Európy. Podrobnosti o asistenčnej službe nájdete TU

 

Čo je LPG?

Skratka LPG pochádza z anglického Liquefied Petroleum Gas, čo v preklade znamená skvapalnený ropný plyn. Jedná sa o zmes propánu a butánu, vznikajúceho pri rafinácii ropy alebo počas ťažby zemného plynu. LPG je bez farby, chuti a zápachu, preto sa doň pridáva odorizant (látka s výraznou vôňou), aby ho naše zmyslové orgány zaregistrovali. Nie je jedovatý, je však nedýchateľný a má mierne toxický účinok. LPG používané ako palivo pre benzínové motory musí spĺňať normu EN 589 a na rozdiel od bežného LPG určeného na vykurovanie, obsahuje aditíva. Preto je dôležité, aby majitelia LPG áut tankovali len LPG plyn na to určený.


Výhody LPG

 • zníženie prevádzkových nákladov na vozidlo
 • zlepšenie chodu motora a predĺženie jeho životnosti
 • predĺženie životnosti motorového oleja
 • jazda na LPG je ohľaduplnejšia k životnému prostrediu
 • predĺženie dojazdu vozidla – okrem LPG nestrácate možnosť jazdy na benzín
 • LPG nie je možné odcudziť z nádrže tak ako benzín
 • prepínanie medzi jazdou na LPG/benzín je možné kedykoľvek počas jazdy
 • široká sieť čerpacích staníc

 

Nevýhody LPG

 • zvýšená vstupná investícia do nákupu vozidla. Vypočítajte si návratnosť TU
 • nemožnosť parkovať v podzemných garážach
 • nepatrné zníženie výkonu


Hyundai i10

i10 LPG

 

Nová i10-ka je najmenším modelom značky Hyundai. Vyniká však štedrým priestorom a komfortom vo svojej kategórii. Taktiež sa môže pochváliť aj najnižšou hladinou hluku v kabíne a nadštandardným vybavením, kde už v základnej verzii ponúka bezpečnostné prvky ako systém kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS), systémy ESP a VSM na predchádzanie šmyku v zákrute a pri vyhýbaní sa prekážkam na ceste, ale aj 6 airbagov pre celú posádku. Vo vyšších výbavách ponúka aj systém bluetooth na prepojenie a ovládanie telefónu na volante, prehrávanie mediaálnych súborov a podobne.

i10 je zároveň jediným z modelov Hyundai, ktoré prichádza s úpravou na LPG už priamo z výroby. To znamená, že nie je potrebné robiť v aute žiadne úpravy a zákazník môže rovno odísť na aute, ktoré môže byť poháňané aj palivom LPG.

 

Konfigurovať i10 Stiahnuť cenník i10 Rezervuj test. jazdu

 

Hyundai ix20

ix20 LPG

 

Model ix20 je mini MPV, ktoré vyhovie svojím vnútorným priestorom celej rodine, avšak zároveň svojimi vonkajšími rozmermi je vhodný aj do hustej mestskej premávky. Jeho úsporná prevádzka nezaťaží váš rodinný rozpočet, avšak zároveň ponúka dostatočne dynamické jazdné vlastnosti. S úpravou na LPG je teraz ix20 ešte úspornejší.

Pri objednaní modelu ix20 s prestavbou na LPG prichádza už s upraveným motorom priamo z výroby. Motor je prispôsobený, aby spaľovanie LPG neovplyvnilo jeho životnosť a opotrebovanie. V motore sú upravené hlavne komponenty, ktoré sú pri dlhodobom spaľovaní LPG náchylné na poškodenie a zníženie životnosti, ako napríklad ventily, sedlá ventilov, tesnenia ventilov, piesty, piestne krúžky a podobne. Po dodaní auta na predajňu je vykonaná prestavba na LPG, ktorú zabezpečuje autorizovaná spoločnosť, ktorá zároveň garantuje 5 ročnú záruku na celý systém.

 

Konfigurovať ix20 Stiahnuť cenník ix20 Rezervuj test. jazdu

 

Hyundai i30

i30 LPG

 

Model i30 je najpredávanejším modelom značky Hyundai na Slovensku. i30 už od svojho uvedenia na trh púta svojim dizajnom, kvalitou prevedenia a širokou škálou výbav a doplnkových prvkov výbavy, ktoré vyhovejú aj náročným zákazníkom. Bol navrhnutý a vyrába sa v Európe s ohľadom na vysoké štandardy Európskych zákazníkov. i30 vo verzii hatchback a kombi je ideálnym autom do mesta, ale aj na dlhšie trasy mimo mesta.

Pri objednaní modelu i30 s prestavbou na LPG prichádza už s upraveným motorom priamo z výroby. Motor je prispôsobený, aby spaľovanie LPG neovplyvnilo jeho životnosť a opotrebovanie. V motore sú upravené hlavne komponenty, ktoré sú pri dlhodobom spalovaní LPG náchylné na poškodenie a zníženie životnosti, ako napríklad ventily, sedlá ventilov, tesnenia ventilov, piesty, piestne krúžky a podobne. Po dodaní autana predajňu je vykonaná prestavba na LPG, ktorú zabezpečuje autorizovaná spoločnosť, ktorá zároveň garantuje 5 ročnú záruku na celý systém.


Konfigurovať i30 Stiahnuť cenník i30 Rezervuj test. jazdu

Konfigurovať i30 kombi Stiahnuť cenník i30 kombi Rezervuj test. jazdu