Predstavujeme: The Goal of the Century

Toto leto, na oslavu Majstrovstiev sveta vo futbale 2022, sa zameriavame na nový cieľ – The Goal of the Century. S podporou hviezdneho tímu vplyvných hráčov zo sveta futbalu, hudby, umenia, fotografie a módy sme sa vydali na misiu zjednotiť svet trvalej udržateľnosti. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o našej iniciatíve The Goal of the Century a o tom, ako sa môžete zapojiť.

Pohľad na futbalové ihrisko z vtáčej perspektívy s tromi hráčmi v útoku v bielom a dvoma brániacimi hráčmi v modrom.

Ktorý je najväčší gól, aký kedy padol?

Je to gól Jamesa Rodrigueza z voleja v roku 2014? Presný zásah Maria Götzeho vo finále MS proti Argentíne? Alebo legendárne sólo Diega Maradonu na Estadio Azteca proti Anglicku v roku 1986? Treba priznať – všetky tieto góly sú naozaj veľkolepé a vyslúžili si svoje miesto v historických knihách. Ale my sme si vytýčili oveľa väčší cieľ.

Osamelý strom s plastovými vreckami uväznenými v konároch so zamračenou oblohou.

The Goal of the Century. Svet zjednotený v záujme trvalej udržateľnosti

V automobilke Hyundai každý deň čelíme jednej z najväčších výziev – sme odhodlaní starať sa o svet pre budúce generácie. Toto je výzva, ktorú nie je možné vyriešiť zo dňa na deň a nedokáže to ani jeden hráč sám. Preto je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sme sa všetci zjednotili a stáli spolu. S našou iniciatívou The Goal of the Century využívame silu futbalu na povzbudenie všetkých, aby sa spojili a dosiahli jeden veľký cieľ – vytvoriť svet zjednotený v záujme trvalej udržateľnosti.

Trvalá udržateľnosť pre nás znamená viac než len vytváranie zelenších zajtrajškov. Znamená to premýšľať o budúcnosti našej planéty. Vytváranie väzieb, ekosystémov a technológií, ktoré majú silu prežiť plynutie času. Našu víziu Pokroku pre ľudstvo môžeme skutočne dosiahnuť len vtedy, keď budeme pre lepšiu a zdravšiu budúcnosť stáť a konať spoločne. Ako poskytovateľ riešení mobility za to cítime veľkú zodpovednosť. S naším cieľom stať sa do roku 2045 uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou prispievame k vytvoreniu trvalo udržateľnejšej planéty znižovaním uhlíka vo všetkých fázach výroby a prevádzky. Pre nás sa zajtrajšok začína dnes.

Niekto drží igelitku vo vetre so sivou oblohou za chrbtom.

Sme v tom spolu

Veríme, že každý z nás môže prispieť k tomu, aby bol svet lepším miestom. Práve to chceme dosiahnuť našou iniciatívou Goal of the Century. Každý deň chceme inšpirovať celý svet. Chceme poskytnúť podnet na zamyslenie. Chceme ukázať, že každý z nás môže prispieť k svetlej budúcnosti pre všetkých využitím spojovacej a univerzálnej sily futbalu.

Pohľad cez okno auta na skupinu ľudí rôzneho veku, ktorí majú na sebe dresy Team Century a mávajú vlajkou s nápisom Goal of the Century.

Futbal má silu pohnúť ľuďmi

Na svete neexistuje šport, ktorý by mal väčší vplyv, oslovil viac ľudí, prekračoval viac hraníc a prekonával viac sociálnych rozdielov ako futbal. Ako dlhodobý partner rôznych futbalových klubov a významných podujatí sme za tie roky zažili obrovský vplyv futbalu. Futbal má silu pohnúť a zaujať ľudí na celom svete, spojiť ich a viesť ich spolu za jedným veľkým cieľom. Pretože najlepšie ciele a góly sú tie, ktoré dosiahneme spoločne.

Náš manifest za najväčší cieľ všetkých čias

S naším filmovým manifestom s futbalovou legendou Stevenom Gerrardom berieme ľudí so sebou na našu cestu pomocou sily slova cieľ. Gól, čiže hlavný cieľ vo futbale, je to, čo inšpiruje ľudí stretávať sa pri oslavách – fandiť a dokonca strácať samých seba. Gól je ten najelektrizujúcejší moment a už len to slovo vyvoláva všetky vzrušujúce pocity s ním spojené. Keď padne gól, spája tisíce ľudí – na ihrisku aj mimo neho. Spomeňte si na legendárny gól Diega Maradonu na Majstrovstvách sveta na štadióne Estadio Azteca v roku 1986. Sémantická sila slova gól, ktorý je futbalovým cieľom, zdôrazňuje spoločný účel, na ktorý sa zameriavame, a tým ho ešte posilňuje. Naším cieľom, Goal of the Century, je zjednotiť svet v záujme trvalej udržateľnosti. Tento cieľ však nedosiahneme sami. Musíme stáť pri sebe ako jeden tím – Team Century, ktorý sa snaží o Goal of the Century.

Naša cesta pokračuje

Spolu s naším trénerom Stevenom Gerrardom sme spojili tím angažovaných osobností z oblasti futbalu, umenia, módy, hudby, zábavy a klimatického aktivizmu, ktorí sa počas roku 2022, a aj neskôr, stanú súčasťou tímu Team Century. Spoločne vytvoríme povedomie a opatrenia pre trvalú udržateľnosť zameranú na človeka a prírodu.

Steven Gerrard sedí a hľadí na oblohu. Má na sebe dres Team Century s nápisom Goal of the Century.

Prvých sedem hráčov na ihrisku

Kapitánom tímu Team Century je Steven Gerrard – futbalová legenda a líder na ihrisku aj mimo neho. K Gerrardovi sa pripájajú členovia BTS, jednej z najvplyvnejších svetových k-popových kapiel, ktorí sa neustále zapájajú do spoločenských akcií a zjednocujú svet svojou hudbou. SPOT, náš vysoko pokročilý robot, prináša na ihrisko srdce aj inovácie. Kritikmi uznávaný súčasný umelec Lorenzo Quinn obohacuje tím o svoje výrazné sochy a komentáre o klimatických zmenách. Jeremy Scott, vizionársky módny návrhár a kreatívny riaditeľ spoločnosti Moschino, prináša svoj krajčírsky pohľad na módu budúcnosti. Oceňovaná fotografka Nicky Woo prostredníctvom svojej práce podporuje trvalú udržateľnosť a vyzdvihuje nepokoje v spoločnosti a sociálnu nespravodlivosť. A v neposlednom rade tu máme bývalú afganskú utečenku a jednu z najvýraznejších hráčok Dánska, Dr. Nadiu Nadim!

Tieto osobnosti vytvoria v mene Team Century špecializované projekty so širokým dopadom, aby inšpirovali svet a dali tak príklad pre svet zjednotený v záujme trvalej udržateľnosti. Automobilka Hyundai okrem toho smerom k Majstrovstvám sveta FIFA v Katare 2022™ spustí rôzne programy trvalej udržateľnosti, ktoré budú prvým míľnikom na našej ceste. Napríklad prísľub Goal of the Century od spoločnosti Hyundai pre fanúšikov, dodávky ekologických automobilov a testovacie jazdy, ako aj poskytovanie ekologických vozidiel národným tímom, VIP a organizátorom podujatí.